Úszonyosúszók Világtalálkozója

2019. november 30. Kecskemét

6th World Meeting Of Young Finswimmers
Egyesületünk három gyerek korosztályos versenyzője, Udvari Balázs, Pintér Áron és Pintér Hanna, szombaton részt vett a Fiatal Uszonyosúszok 6. Világtalálkozója elnevezésű nemzetközi versenyen.
Nagyobb korosztályos versenyzőink nem indultak a drága nemzetközi licenc miatt. Gyerekeknek szerencsére nem kellett kiváltani.
A hazai klubok mellett török, belga, francia, olasz, cseh, szlovák, horvát, orosz, fehérorosz és osztrák csapatok képviselték magukat. A résztvevők száma közel 300 fő volt.
Pintér Áron 400 méter uszonyos gyorsúszáson a dobogó legmagasabb fokára állhatott, új hatalmas egyéni csúccsal (4.27,23).
200 és 50 méter uszonyos gyorsúszásban, szintén új egyéni csúccsal ezüst érmet szerzett (2.07,63 és 0.25,43).
Udvari Balázs,
50m uszonyos gyorsúszásban 4.
helyen végzett. Balázsnak ezen a versenyen nem jött ki a forma, és két fő versenyszámát (50m- és 100m delfinúszás) sem rendezték meg.
Pintér Hanna Dorka
(korcsoportjában egy évvel fiatalabb)
200m. u.gy. 11.
400m. u.gy. 12.
helyezést ért el. Sajnos Hanna is messze elmaradt legjobb idejétől, mindhárom versenyszámban.
Következő versenyünk a december 15-i Rövidpályás Országos Bajnokság, Kecskeméten.
Gratulálunk a versenyzőinknek és a felkészítő edzőknek!